X [metaslider id="13936"]
34 okunma

Avrupa tarihinin en büyük krizi çok yakın! Katar kapıları kapattı

ABONE OL
Eylül 15, 2022 14:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

Fransız gazetesi Le Monde’ye çarpıcı açıklamalarda bulunan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, ülkesinin Rus gazına alternatif olabileceğini düşünenlerin yanıldığını, Rusya’nın küresel pazar için önemli bir kaynak olduğunu ifade etti.

Rusya’nın AB’ye gaz akışını büyük oranda durdurmuştu. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte Avrupa, yeni gaz kaynakları aramaya başladı. Avrupa özellikle alternatif olarak Körfez ülkelerinin kapısını çalarken burada ön plana çıkan ülke Katar oldu. Fakat Katar Emiri’ninson açıklamaları AB tarafında pek de hoş karşılanmayacak.

”AVRUPA’NIN YAPTIRIMLARI İŞLERİ KARMAŞIK HALE GETİRDİ”

Al Sani, Rusya ile Avrupa arasındaki doğalgaz krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Rusya ile Ukrayna Savaşı’nın ardından Avrupa’nın uyguladığı yaptırımların işleri daha da karmaşıklaştırdığını savunan Al Sani, Rusya’nın küresel pazar için önemli bir kaynak olduğunu vurguladı.

AB'nin son umudu Katar da kapıları kapattı! Avrupa bu kış gerçekten donacak
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani.

‘RUSYA’NIN ALTERNATİFİ DEĞİLİZ’

Al Sani, enerji ve gaz konusunda ise Asya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine enerji ihraç ettiklerini ve ilerleyen yıllarda da bu ülkelere gaz ihraç etmeye devam edeceklerini dile getirerek, “Rus gazının alternatifi olabileceğimizi düşünenler yanılıyorlar çünkü Rusya küresel pazar için önemli bir kaynak” ifadelerini kullandı. Tüm dünya için işleri karmaşık hale getiren yaptırımlar konusuna dikkatli yaklaşmak gerektiğini, Avrupa kıtasına gaz tedarikinde yaşanan kesintinin sebep olduğu sorunlardan herkesin etkilendiğini işaret etti.

Katar, ekonomisini 'şahlandıracak' 2022 FIFA Dünya Kupası için hazır

Katar Emiri Şeyh Temim Fransız Le Monde gazetesine konuştu Açıklaması

Katar, ekonomisini ‘şahlandıracak’ 2022 FIFA Dünya Kupası için hazırKatar Emiri Şeyh Temim Fransız Le Monde gazetesine konuştu Açıklaması

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP