X [metaslider id="13936"]
38 okunma

Bina görevlisi hastaneye, site karantinaya alındı

ABONE OL
Nisan 16, 2020 23:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

 

Kayseri’de bina görevlilerinin koronavirüs şüphelisi ya da pozitif olması nedeniyle karantinaya alınan apartman sayısı 6’ya yükseldi. Son olarak Kocasinan ilçesinde 3 bloğun görevlisi olarak çalışan kişi, hasta ziyaretine gittikten sonra rahatsızlanıp hastaneye kaldırılınca, 66 dairenin bulunduğu sitede karantina şartları uygulanmaya başladı.
Kayseri’de daha önce 3 farklı apartman, kat görevlilerinin koronavirüs şüphesi nedeniyle 14 gün sürecek şekilde karantinaya alınmıştı. 3 apartmanda da karantina şartları devam ediyor.

Bugün de, Kocasinan ilçesine bağlı Zümrüt Mahallesi Veziler Caddesi üzerinde bulunan 3 bloklu Pınar Sitesi’nde benzer bir durum yaşandı. Bina görevlisi olarak çalışan Ali isimli görevli, bir süre önce hastalanan site sakinine ziyarete gitti. Ziyaretin ardından hastalanan bina görevlisi hastaneye kaldırılınca, 66 dairenin bulunduğu site karantina altına alındı. Apartmanların girişine güvenlik şeridi çekilirken, polis ve bekçiler de binadan çıkışa izin vermiyor.

İkinci defa karantinaya girecek

Karantinaya alınan bloklardan birinde oturan Ahmet Bahar, ikinci defa karantinaya girecek. Uluslararası yük taşımacılığı şoförü olan Bahar, daha önce de bir yurdışı dönüşü sonrası 14 gün karantinada kalmıştı. Bu ikincisi olacak.

Sanayide aracıyla ilgilenirken tarantina haberini hanımından öğrendiğini anlatan Bahar, “Hanım ‘Biraz eve erzak al, binayı karantinaya alıyorlar’ dedi. Ben de çıktım, geldim. Bize bir bilgi veren olmadı ama benim duyduğum kadarıyla, bizim 3 bloğun görevlisi 1 kişi. C blokta olan bir hastaya kapıcı ziyarete gitmiş. O esnada sağlık görevlileri gelince görevliyi ve evini karantinaya almışlar. O şu anda hastanede yatıyor. O yüzden dolayı komple 3 bloğu da karantinaya almışlar. Ben uluslararası tur şoförüyüm. Bu hastalık çıktıktan sonra her yurtdışına çıkıp gelince 14 gün karantinaya giriyoruz. Mart ayında geldiğimde yine karantinada kalmıştım. Bu sefer 2’inci karantina oldu. Kötü bir duygu. Vatandaşlarımız evinden çıkmasınlar. Misafirliğe gitmesinler. Anne, babaya dahi gitmesinler” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP