X [metaslider id="13936"]
64 okunma

Kayseri OSB’den Yerel Basına başka Ulusal Basına başka açıklama!

ABONE OL
Eylül 30, 2022 20:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

Kayseri Organize OSB’nin müfettiş raporlarına yansıyan “73 bin TL”lik fildişi tespihleri konuşulmaya devam ediyor! Ulusal bir yayın organında “Başkan bu nasıl bir müsrifliktir?” başlıklı haberinin ardından Kayseri OSB Yönetimi yerel ve ulusal basına iki farklı açıklama yapması dikkatli gözlerden kaçmadı!Kayseri OSB’nin müfettiş raporlarının ardından 16.01.2021 tarihli Hürriyet gazetesinde ’73 bin TL’lik fildişi tespihler ortalığı karıştırdı! Başkan bu nasıl bir müsrifliktir?’ başlıklı haberinin ardından Kayseri OSB Yönetiminden Yerel ve Ulusal basına mail yoluyla yapılan açıklamada – ki canligaste.com’a gelmedi, tesadüfen gördük – ‘Tespih’ için farklı açıklamalar olduğu dikkatlerden kaçmadı.Farklılıkları görenlerin yorumu ise, Sherek filminde ki Prenses Fiona karakterini akıllara getiriyor. Gece başka, gündüz başka… Yerel medyaya farklı ulusal medyaya farklı açıklama…

İşte o açıklamalar… Kayseri basınında yayınlanan haberin ‘Tespih’ ile ilgili olan bölümünü aynen yayınlıyoruz.

YEREL BASINA YAPILAN AÇIKLAMA

“Tespihlere ilişkin harcamalar da gerçeği yansıtmamakta olup inceleme konusu tespihlerin çok büyük bir kısmının Bölgemiz camisi için alınmış ve kullanılmakta olduğu kalan kısmının ise, Bölge Müdürlüğümüzü ziyarete gelen misafirlerimize hediye edilmek için alınmış olup, bunların bir bölümü hediye edilmiş, kalanlar ise Bölge Müdürlüğümüzde muhafaza edilmektedir” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Takdir edileceği üzere; gerek büyüklük gerekse gelişmişlik düzeyi itibariyle Türkiye’nin önde gelen OSB’lerinden biri olan Bölgemiz, aralarında üst düzey devlet yetkililerinin de bulunduğu çok sayıda misafir ağırlamaktadır. Aynı şekilde Bölgemizi temsilen katılım sağlanan toplantı ve davetlerde üst düzey devlet yetkilileri ile temas edilmektedir. İnceleme konusu tespihler, Bölgemizi ziyaret eden misafirlerimize ve Bölgemiz adına katılım sağlanan toplantılarda, aralarında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Meclis Başkanımızın da bulunduğu değerli devlet adamlarına takdim edilmiştir.

ULUSAL BASINA YAPILAN AÇIKLAMA

Şimdi aynı açıklamanın bugün Hürriyet Gazetesi’nde ”Tesbih” ile ilgili açıklamanın ise değiştirildiği dikkatlerden kaçmadı.

TESPİHLER CAMİ İÇİN ALINDI

Açıklamada 73 bin liraya alınan tespihlere ilişkin ise “Tespihlere ilişkin harcamalar da gerçeği yansıtmamakta olup inceleme konusu tespihlerin çok büyük bir kısmı bölgemiz camisi için alınmış ve kullanılmakta olduğu kalan kısmının ise, bölge müdürlüğümüzü ziyarete gelen misafirlerimize hediye edilmek için alınmış olup, bunların bir bölümü hediye edilmiş, kalanlar ise bölge müdürlüğümüzde muhafaza edilmektedir” denildi. Açıklamada ayrıca, demirbaş listesinde bulunmayan 57 cep telefonunun ise bir GSM şirketince OSB’ye ücretsiz verildiği öne sürüldü.

Kayseri OSB’nin Ulusal Medyada yayınlanan ”Tesbih” ile ilgili olan bölümünde ise Yerel basında yapılan açıklamada ”Tesbih’lerin Sayın Cumhurbaşkanımız ve Meclis Başkanımızın da bulunduğu değerli devlet adamlarına takdim edildiği söylenirken, Ulusal medyada yayınlanan açıklamanın aynısında ise bu ibarenin kaldırıldığı görünüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
whatsapp button