X [metaslider id="13936"]
39 okunma

Kayseri’nin Koronavirüs tablosu

ABONE OL
Eylül 30, 2022 20:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

Kayseri'nin Koronavirüs tablosu

Öldürücü Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya diken üstünde. Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, salgının önlenmesine yönelik Kayseri’de alınan tedbirler, mevcut hasta durumu, tedavi süreci, Koronavirüs hattına gelen şikayetler ve yaşadıkları duygusal anlar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Koronavirüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından vatandaşlar teyakkuza geçti. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Kayseri Sağlık Müdürlüğü de, vatandaşlara yardımcı olmak için Koronavirüs hattı kurdu. Kurulduğu günden itibaren 7/24 açık olan hatta, günde yaklaşık 70 aramanın geldiği hatta, ilginç sorularda geldi. Bazı vatandaşlar korona virüsten korunmak için neler yapılacağını sorarken, bazı vatandaşlar ise yurtdışından gelen komşularının evde durmadığını ve sürekli dışarıda gezdiğini ihbar etti.

İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Ali Ramazan Benli, kendi sosyal medya hesabından paylaştığı yazısında, bugüne kadar Kayseri’de salgın nedeniyle vefat eden hastanın olmadığını vurguladı. “Kayseri’de durum nasıl?” sorusuna da cevap veren Benli, “Gün be gün ülkemizdeki Covid-19 pozitif hasta sayısı açıklanırken ülke ortalamasından (nüfusa göre) daha az hastamız var. Kritik hastalarımız olmasına rağmen henüz kaybettiğimiz hasta olmadı. Inşallah şifa bulurlar. ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ve kamu hastanelerimizin yanında özel hastanelerimizle de koordineli bir şekilde kriz yönetimini yapıyoruz.” dedi.

Kayseri’de temas yoluyla bulaş yok

Kayseri Sağlık Müdürü Benli, Kayseri’de temas yoluyla virüs kapan hastanın bulunmadığını duyurdu. Benli, “Bu hafta Kayseri için çok önemli. Tüm hastalarımızın dış kaynaklı olması ve temaslı hastanın henüz tespit edilmemiş olması uyarılara azami uyulduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
whatsapp button