X [metaslider id="13936"]
30 okunma

‘Maske dağıtımı ne zaman başlayacak?’ sorusu cevap buldu

ABONE OL
Nisan 10, 2020 17:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]
Koronaviras tedbirleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılması gündeme gelen maskelerin, ne zaman dağıtılmaya başlanacağı belli oldu. Sokağa çıkma yasağı kapsamına girmeyen kişilerin cep telefonlarına gelen mesajla 10 gün için 5 maske verilecek.
İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılması kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Ulusal bir haber kanalında konuşan Zafer Cenap Sarıalioğlu, ‘Eczanelerden ne zaman ücretsiz maske alınabilecek?’ sorusuna cevap verdi. Sarıalioğlu, “Sağlık Bakanlığı üç büyük dağıtım kanalımıza sevkiyatı tamamlamak üzere. İstanbul Ecza Kooperatif, Selçuk Ecza ve Alliance Healthcare’a sevkiyat tamamlanır tamamlanmaz 2.5 milyon maske dağıtılacak.” dedi.

10 gün içinde 5 ücretsiz maske alınabilecek

Maskelerin cep telefonlarına gelecek mesajın ardından alınabileceğini belirten İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Sarıalioğlu, sürecin nasıl olacağını şu şekilde anlattı; “Bu üç depoya sevkiyat tamamlandıktan sonra 20-65 yaş arası vatandaşların telefonlarına bir kod numarası gönderecek. Vatandaşlar da bu kod numarası ve TC kimlik numaralarıyla herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek.

Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak. 10 gün için kişi başı beş maske verilecek. Bu maskeler günlük, normal cerrahi maskeler.

Ankara’daki dağıtım kanallarına da bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından maskelerin ulaştırılacağını ve ardından da vatandaşa eczaneden dağıtıma başlanacağı söylendi. Sonra da diğer şehirlerde dağıtım yapılacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP