X [metaslider id="13936"]
14 okunma

MHP genel af tartışmalarını yeniden alevlendirdi! Bakan Bozdağ ile görüşecekler

ABONE OL
Eylül 20, 2022 15:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

Geçtiğimiz aylarda bir araya gelen Alaattin Çakıcı ve MHP lideri Bahçeli genel af konusunu konuştuğu iddia edilmiş ancak bu iddia her iki taraftan da yalanmıştı. MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, bugün yeni bir açıklamada bulunarak ‘infaz hesaplamasının gözden geçirilmesi’ konusuna Adalet Bakanı Bozdağ ile görüşeceğini ifade etti. .

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Alaattin Çakıcı’nın Ağustos ayındaki görüşmesinin ardından genel af konusu yeniden gündeme gelmişti. İkili arasında genel af konusunun görüşüldüğü iddiaları Bahçeli ve Çakıcı tarafından yalanmıştı.

 

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız yaptığı açıklama ile tartışmaları tekrar alevlendirdi. Yıldız, konuyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşeceğini açıkladı.

Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la bugün görüşeceğini Twitter hesabından “İnfaz hesaplamasının gözden geçirilmesi gerekliliğini sayın adalet bakanımıza bugün anlatacağım” diyerek duyurdu. Yıldız ile Bozdağ’ın bu görüşmesinin ardından açıklama yapması bekleniyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız Adalet Bakanı ile görüşecek! Yeni Af mı geliyor?

Mhp, 2018 yılında seçime giderken af konusunu da seçim beyannamesine eklemişti. MHP , kanadı ara sıra bu konuya ilişkin hazırlık yaptığını açıklarken mecliste tartışılan bir yasa tasarısı olmadı. Yıldız ve Bozdağ’ın bu görüşmesiyeni bir af tasarısı çıkar mı sorularını da beraberinde getirdi.

kaynak:Haberler.com

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP