X [metaslider id="13936"]
  • KAYSERİ HABER AL
  • Eğitim
  • SON DAKİKA: Bakan Selçuk’tan flaş açıklama! MEB tablet dağıtımı ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak?
47 okunma

SON DAKİKA: Bakan Selçuk’tan flaş açıklama! MEB tablet dağıtımı ne zaman başlayacak, nasıl yapılacak?

ABONE OL
Aralık 29, 2020 19:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

MEB tablet başvurusu nasıl yapılacak ve dağıtımı velilerin ve öğrencilerin gündeminde yer alırken, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni açıklama geldi. 500 bin tablet bilgisayar dağıtımının devam ettiğini bildiren Bakan Ziya Selçuk 3. faz çalışmalarına başlandığını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı ile ilgili “4’üncü fazın dağıtımlarını da haftaya gerçekleştireceğiz” dedi. İşte son dakika tablet haberinin tüm detaylar500 bin ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımında, yeni gelişme yaşandı. Daha önce Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Mardin, Ankara gibi illerde yapılan dağıtım sonrası 3. faz için dağıtım yeniden başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet bilgisayar desteğinin 3. fazıyla birlikte toplam 266 bin 500 cihazın öğrencilere ulaştığını duyurdu.

MEB 500 BİN TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 500 Bin Tablet Bilgisayar Dağıtımının 3. Fazıyla ilgili açıklamalar yaptı.

25 Aralık’ta başlayan 3. fazda 66 bin tablet bilgisayarların gönderildiği 38 ilin yöneticisi ile videokonferans yöntemiyle toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet bilgisayar desteğinin 3. fazıyla birlikte toplam 266 bin 500 cihazın öğrencilere ulaştığını duyurdu.

Planlanan dağıtım stratejisi çerçevesinde öncelikli gereksinimi olan öğrencilere resmi veriler üzerinden ulaşılmaya devam edildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, şöyle devam etti:

“İl müdürlerimizin teslim edeceği bu tablet bilgisayarlarla birlikte öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB kotalı GSM internet hizmeti için gerekli sözleşmeleri yaptık. İl yöneticilerimiz bu tablet bilgisayarları öğrencilere 4.5G GSM sim kartlı olarak teslim etmiş olacak. Geçen hafta 50 bin 500 öğrencimiz daha internet paketli yeni tabletleriyle ders başı yaptı. İçinde çevrim dışı zamanlarda kullanabilecekleri eğitim içerik ve kaynakları da var. Bu hafta da 66 bin tablet bilgisayarın dağıtımını yapacağız. Çocuklarımızın eğitim hakkı için gayret eden herkese teşekkür ediyorum.”
MEB’in tedarik ettiği 500 bin tabletin 116 bin 500’ü öğrencilere ulaştırılmış oldu.

Haftalık gerçekleştirilecek gönderimlerle ocak ayı sonuna kadar 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanacak.

Son dakika: SBK Holding’e yönelik operasyonda dikkat çeken görüntüler!
Son dakika: SBK Holding’e yönelik operasyonda dikkat çeken görüntüler!
Bilim Kurulu Üyesi Doç.Dr. Afşin Emre Kayıpmaz tek tek açıkladı! İşte aşının yol haritası…
Bilim Kurulu Üyesi Doç.Dr. Afşin Emre Kayıpmaz tek tek açıkladı!
Son dakika haberi: Malatya’da feci olay! Uyuşturucu bağımlısı koca, eşi Selda Taş’ı başından vurarak öldürdü
Son dakika haberi: Malatya’da feci olay! Uyuşturucu bağımlısı koca, eşi Selda Taş’ı başından vurarak öldürdü
Son dakika: Galatasaray’a Sofiane Feghouli’den kötü haber!
Galatasaray’da Feghouli şoku!
Son dakika: MİT TIR’larının durdurulması davasında flaş gelişme! 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ilk uluslararası adımı…
Son dakika: MİT TIR’larının durdurulması davasında flaş gelişme! 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ilk uluslararası adımı…


Son dakika haberler: Yakalanan FETÖ abisi sapık çıktı! İç çamaşırıyla…
Son dakika haberler: Yakalanan FETÖ abisinden kadın iç çamaşırıyla selfie!
Son dakika haberi: Duyan şaştı kaldı, tıp dünyasını şoke eden hastalık! Yeşil idrar…
İşte 2020’de ortaya çıkan en garip 10 hastalık…

BAKAN SELÇUK 4 FAZ İÇİN TARİH VERDİ:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı ile ilgili “4’üncü fazın dağıtımlarını da haftaya gerçekleştireceğiz” dedi.
Bakan Ziya Selçuk, son dakika Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz hafta tablet dağıtımlarının 3’üncü fazında 66 bin öğrencimiz yeni tabletleriyle ders başı yaptı. Bugün 60 bin tablet Gaziantep’teki öğrencilerimize gidiyor. Dün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 30 bin tablet dağıttı. 4’üncü fazın dağıtımlarını da haftaya gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

MEB TABLET BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ücretsiz tablet başvurularıyla ilgili açıklama yaptı. Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için hazırlanan dağıtım stratejisiyle hareket edilecek. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı.

Müge Anlı canlı yayın izle: 29 Aralık 2020 Salı atv izle! En son sinyal alınan o bölgeden canlı yayınla son dakika… | Video

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP