X [metaslider id="13936"]
30 okunma

Son dakika haberler… Bartın’da Panama bayraklı kuru yük gemisi battı!

ABONE OL
Eylül 30, 2022 20:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL
[metaslider id="13936"]

Bartın’ın İnkumu beldesi açıklarında Panama bandıralı “Arvin” isimli bir kuru yük gemisi battı. Olayla ilgili açıklama yapan Bartın Valisi Sinan Güner, “Toplam mürettebat 13 kişi. Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı” dedi. Milli Savunma Bakanlığı da, “Bartın İnkumu açıklarında batan Panama bandıralı kuru yük gemisini arama-kurtarma çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızdan bir fırkateyn görevlendirildi” açıklamasında bulunduKaradeniz’de kötü hava şartları ve denizin dalgalı olması geminin bulunduğu bölgeye ulaşımı güçleştirdi. Olayla ilgili olarak Bartın Valisi Sinan Güner açıklamada bulundu.

Son dakika haberler… Bartın’da Panama bayraklı kuru yük gemisi battı!

Bartın’ın İnkumu beldesi açıklarında Panama bandıralı “Arvin” isimli bir kuru yük gemisi battı. Olayla ilgili açıklama yapan Bartın Valisi Sinan Güner, “Toplam mürettebat 13 kişi. Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı” dedi. Milli Savunma Bakanlığı da, “Bartın İnkumu açıklarında batan Panama bandıralı kuru yük gemisini arama-kurtarma çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızdan bir fırkateyn görevlendirildi” açıklama

DHA

Karadeniz’de kötü hava şartları ve denizin dalgalı olması geminin bulunduğu bölgeye ulaşımı güçleştirdi. Olayla ilgili olarak Bartın Valisi Sinan Güner açıklamada bulundu.

Vali Sinan Güner yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Rus bandıralı kuru yük gemisi bu kötü hava şartları nedeniyle battı. 10-15 arası mürettebatı olduğunu biliyoruz. Bunlar filikalarla can yelekleri giyerek denize açıldılar. Şu anda bu imkanlarla kurtarma çalışmalarına başladık. Denizde dalga çok yüksek, hava şartları çok kötü. Sahil Güvenlik´in botu ulaşmaya çalışıyor. Çok zor şartlarda yani denizin dalga boyu botun boyundan yüksek. Deniz Kuvvetleri´ne ait bir gemi Ereğli´den hareket etti. Eğer uçuş imkanı varsa Samsun´dan helikopter de talep ettik. Şu anda Güzelcehisar civarlarında 600-700 metre açıklarda filikalar gözle görülebiliyor. Deniz altı dalgıç ekibimiz filikaları kendi botlarını yüzdürebilirlerse bu 600-700 metreye ulaşmaya çalışacaklar, denizden de Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik ulaşmaya çalışıyor.”

“2 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI”

Güner son yaptığı açıklamada, “Toplam mürettebat 13 kişi, hepsi Rus vatandaşı. Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı da, “Bartın İnkumu açıklarında batan Panama bandıralı kuru yük gemisini arama-kurtarma çalışmalarına destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızdan bir fırkateyn görevlendirildi” açıklamasında bulundu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
whatsapp button